Sonoma Sun

Paeonia itoh (Minnie Shailor x Golden Era/High Noon)) SONOMA SUN
Aretaja: Irene Tolomeo (27.03.1924-12.02.2011), USA CA
Registreeritud: 1996.a.
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus 100-1210 cm.

Kasvatatud 10L potis. 2-aastane pojeng.
Läbi müüdud
Saadaval eksklusiivselt 25L potis. 2-aastane pojeng.
Läbi müüdud
UUDISSORT 2022! Kõige lihtsama ja imelisema sünnilooga kollane itoh pojeng ameerika pensionärilt ja hobiaednikult Irene Tolomeolt. Pojeng, mis vallutas maailma ja sai ülikuulsaks. „Mul oli vaja mõni fertiilne lactiflora pojeng ja paar lutea puispojengi. Esimesed seemned panin piimapakkidesse idanema. Ja oligi tehtud!“. Nii kirjeldas hobiaednik Irene Tolomeo oma esimese kollase itoh pojengi saamise loo.
Pojengi SONOMA SUN õis avaneb esimesel päeval roosakaskollasena, teisel päeval läheb üleni kollaseks. Südamik on üleni kollane, keskelt paistab oranžikas seelik. Pooltäidisõieline roostüüpi keskmise suurusega õis. Täiskasvanud põõsa õiel on üle 25 kroonlehe. Tugevad varred, kõrgus 100-120cm. Kõige kõrgem itoh pojengidest ja seetõttu kasvulaadi poolest meenutab puispojengi. Esmakordselt õitses 1994. a Sonoma külas California osariigis USAs.
Sonoma on California veinitootmise keskus, kus kasvatatakse veiniks osariigi parimaid viinamarju. Sonomas asub ka Irene Tolomeo koduaed, kus ta pojenge aretas. Irene Tolomeo oli esimene naisaretaja, kes suutis iseseisvalt luua kollase itoh pojengi. Kõige esimene on alati tähtsaim ja selleks oli pojeng SONOMA SUN ehk „Sonoma päike“. Kollaseid pojenge ei saa kunagi aias liiga palju olema, kuna neid on maailmas väga piiratud valikus.

Irene Tolomeo pühendas oma viimased 20 eluaastat pojengide aretamisele. Oma elu jooksul jõudis Irene Tolomeo registreerida 16 nüüdseks maailma kuulsaimat itoh pojengi. Tema oli esimene ja tänaseni ainus aretaja, kes suutis itoh pojengi uuesti tagasi ristata rohtse pojengiga. Hetkel oli see ainus seemik MJEi59 aretaja Bill Seidli käes ootamas tema esimest õitsemist. Kuid Bill Seidl lahkus 2016. a. Irene Tolomeo oli 9 lapse ema ja töötas keskkoolis kogu oma elu matemaatikaõpetajana. Uhkusega esitleme tema üht esimest meistriteost! Esmakordselt Eestis ja saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!
Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.