Old Faithful
Paeonia hybrid OLD FAITHFUL
Aretaja: Lyman Glasscock / Elizabeth Falk, USA. Registreeritud 1964.a.
Auhinnad: Saaremaa Pojengifestivali 2020 kuldmedalist. Aasta pojeng 2021!
APS Gold Medal 1997. APS Award of Landscape Merit 2009.
Keskhiline õitsemisaeg. Kõrgus 95 cm.
Paljasjuurne istik. Eritellimus. Vali tarneviis PAKIAUTOMAATI.
NB! Tarne oktoobri lõpus.

Lisa ostukorvi
65 €55 €
Eesti aasta pojeng 2021! See on neljanda põlvkonna ristand (tetraploid) ehk saadud nelja erineva pojengi liigi ristamisel. Temas jooksevad nii officinalis kui lactiflora verd. Märkimisväärselt tugev ja püstine põõsas, tugeva rohelise lehestiku ja ülisuure õiega. Õiepung meenutab roosi. Täidisõieline, sametine ja tõeliselt punane roostüüpi õis, mis on väga tugevatel vartel. Õie südamik on kollane. Moodustab kuni 1 külgõiepunga. Kõrgus kuni 95 cm. Kesk- kuni hiline õitsemisaeg. Üks viimastest punastest pojengidest õitsemisjärjekorras. Väga pikalt püsib vaasis. Nagu nimi ütleb, tegu on tõeliselt vana ustava sõbraga, kelle peale saab alati loota. Mitmeid kordi auhinnatud sort. Saaremaa Pojengifestivali 2020 kuldmedalist ja aasta pojeng 2021! Soovitussort tuulisesse aeda. Väga nõutud taim. Punaste pojengisortide aretuse kuldstandard. Eestis saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!
Pojeng Old Faithful sai oma nime ilmselt samanimelise geisri järgi Yellowstone rahvuspargis USA-s.

Aretajalt Lyman Glasscock ja Elizabeth Falk on meie kollektsioonis veel pojengid Flame, Illini Warrior, Red Charm ja Scarlet O'Hara.

Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.