Nancy Nora

Paeonia lactiflora NANCY NORA (Walter Faxon x Lady Alexandra Duff)
Aretaja: John Walzdorf Bernstein (1884-1953), USA. Registreeritud: 1942.a.
Kõrgus 80-890cm, väga hiline õitsemisaeg.
Kasvatatud 10L potis. Noortaim.
Lisa ostukorvi
55 €
UUDISSORT 2022! Lihtsalt võrratu ja uuesti populaarseks saanud pojengisort. Ideaalselt vormitud põsepuna pastellroosa täidisõieline roosõietüüpi õis. Õied lõhnavad oivaliselt, meenutavad oma aroomilt lõhnavat pelargooni. Nancy Nora kuulub maailma parima lõhnaga pojengide hulka. Kompaktne põõsas kuni 80-90 cm kõrge, tugevad varred. Hiline kuni väga hiline õitsemisaeg. Õitsemise lõpus läheb heledamaks, peaaegu valgeks. Üks parimatest pojengidest pulma pruudikimpu. Ideaalne asendussort pojengile Sarah Bernhardt!
1937. aastal aretaja J.W. Bernstein kirjutas artikli Ameerika Pojengide Ühingu ajakirjas teemal: „Kus lõppevad valged ja alustavad roosad pojengid“. Bernstein soovis saavutada just pastellroosa pojengi, mida tal ka suurepäraselt õnnestus. Muljet avaldav pojeng aeda ja vaasi! Esmakordselt Eestis ja saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!
Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.