Duchesse de Nemours
Paeonia lactiflora DUCHESSE DE NEMOURS
Aretaja: Jacques Calot, Prantsusmaa. Registreeritud 1856.a.
Keskvarajane õitsemisaeg. Kõrgus 85 cm.
Saadaval eksklusiivselt 25L potis. Sobib terrassile. Hind 50EUR
Lisa ostukorvi50 €
Kasvatatud 10L potis. SAADAVAL 2021 KEVADEL
Läbi müüdud
Saage tuttavaks Victorie Augusta Antonia de Saxe-Coburg-Gotha või lihtsalt Duchesse de Nemours ehk Nemoursi hertsoginna. Selle erakorralise naise auks on nimetatud üks vanimatest Prantsusmaa pojengisortidest ja kindlasti kõige kuulsam valge pool- kuni täidisõieline sort. Sort, mis on üle 160 aastat vana ja väga populaarne tänagi. See on esmaklassiline pojeng nii aeda kui lõikelillena vaasi. Valge õis on kaunistatud kollase ja laimirohelise südamikuga. Kõrgus kuni 85 cm. Sobib väga hästi tuulisse aeda. Tumeroheline lehestik. Tugevad varred. Keskvarajane õitseja. Kõige kuulsam ja enimmüüdud valge lõikelill pojengimaailmas. Ükski pulmabukett ei saa täiuslikuks ilma pojengita. Vars moodustab 3-4 külgõiepunga. Suurepärane vürtsikas lõhn, intensiivsus 5/5. Iga aia klassika! Saadaval meie lõikelillede valikus.
Nemoursi hertsoginna suri ootamatult 10.novembril 1857 aastal 35 aastasena pärast neljanda tütre sünni. Tütre nimi oli Blanche. Inglismaa kuninganna Victoria lähedane sõbranna ja rahva poolt armastatud naine. Kogu Prantsusmaa ja Inglismaa kuninglik õukond leinas hertsoginnat.

Meie pojengid on kasvatatud 10L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.