Omeo Snow

Paeonia lactiflora OMEO SNOW
Aretaja: Tony Banks & Judy Banks / Klehm, Uus-Meremaa
Registreeritud: 2000
Keskmine õitsemisaeg. Kõrgus kuni 90 cm.
Kasvatatud 10L potis. Noortaim.
Lisa ostukorvi
45 €
UUDISSORT 2022! Tõeline lumemägi teie aias ja siin on põhjused miks… Kaunilt vormitud täidisõieline roosõietüüpi valge õis. Õis avaneb roosaka põsepunaga ja avanedes muutub üleni valgeks. Keskmine õitsemisaeg, kõrgus kuni 90 cm. Meeldiv aroom. Tugevad varred, tumeroheline lehestik.
Alguse sai ta tundmatust pojengiseemikust, mis saadi aretajalt Klehm, USA. Abielupaar Tony ja Judy Banks paljundasid pojengi ja tegid ta üle maailma kuulsaks oma puukoolis nimega Omeo Peonies. Tänaseni ei ole see sort ametlikult registreeritud, kuid on kasutusel lõikelillena üle maailma pojengiistandustes, kui üks parimatest kommertskasvatamiseks mõeldud sortidest.
Omeo on linn Austraalia „Alpides“. Nii nimetatakse Austraalias lumerohket piirkonda Victoria osariigis. Sõna "omeo" pärineb aborigeenidest, mis tähendab „mäed“. Esmakordselt Eestis ja saadaval ainult Saaremaa Puukoolis!
Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.