Magical Mystery Tour

Paeonia itoh MAGICAL MYSTERY TOUR (lactiflora Martha Washington x lutea hybrid Golden Era)
Aretaja: R. Donald Smith, USA. Registreeritud: 2002.a.
Kõrgus 80-90cm. Keskmine õitsemisaeg.

Kasvatatud 10L potis. Noortaim. VIIMASED ! KIIRUSTA !
Lisa ostukorvi
65 €
UUDISSORT 2024! Itoh pojeng MAGICAL MYSTERY TOUR on kui „võluv saladuslik rännak“ ja te kohe saate aru miks... Pool- kuni täidisõieline kreemikas-roosa (virsikutoonides) roosõietüüpi õis. Õis avaneb kreemikas-kollasena, mis kroonlehtede servadest õhetab ametüstiroosa üleminekutega. Õie vananedes värvus muutub pastellkollaseks, kus esinevad lavendliroosa laigud. Mõlemad värvifaasid ja üleminekud on lihtsalt vapustavad! Suurepäraste värvide üleminekutega on samuti meie sortimendis itoh pojeng JULIA ROSE, aretajalt R.F. Andersonilt. Rohkelt külgõiepungi, kaks kuni kolm ühe varre kohta. See pikendab õitsemisaega võrreldes teiste sortidega märkimisväärselt kauemaks. Tugev põõsas on ilusa rohelise lehestikuga. Kevadel on veinipunane lehestik ja sügisel kirjupunane. Õrn ja meeldiv aroom. Esmakordselt õitses 2000. aastal. See on sõsarseemik itoh pojengiga YANKEE DOODLE DANDY.
Suurepärane pojeng seninägematu värvimuutusega ja nagu nimi ütleb pakub ta aednikule võluva saladusliku rännaku. Sellega aretaja ilmselt vihjas ootamatule värvimuutusele.
Meie pojengid on kasvatatud 10L/25L potis ja talvitunud Saaremaal. Pojengid on terve juurega ja neid saab istutada varakevadest kuni pinnase külmumiseni.